Analiza pierwiastkowa włosów

Analiza pierwiastkowa (badanie) włosów jest dziś najlepszą metodą oceny stanu przemiany mineralnej organizmu i przewlekłego oddziaływania metali ciężkich (toksycznych).

Jej celem jest określenie zaburzeń homeostazy organizmu prowadzących do powstawania chorób. Udowodniono, że występuje ścisła zależność między poziomem pierwiastków we włosach i w narządach wewnętrznych.

Dlaczego analiza włosów, a nie krwi?

  • blank Pierwiastki we włosach są bardziej stężone niż w surowicy krwi (średnio 50 razy).
    Krew jest tkanką homeostatyczną i w razie braku pierwiastków w diecie pobiera je z narządów. Biopierwiastki są wbudowywane w strukturę włosa w trakcie wzrostu, a ich stężenie dostarcza informacji o ich zawartości w organizmie w dłuższym czasie (około 2-3 miesięcy).
  • blank Włosy dają możliwość oznaczenia już bardzo małej ilości pierwiastków toksycznych i pozwalają określić wpływ ich oddziaływania na pierwiastki odżywcze i równowagę organizmu przez dłuższy okres czasu.
  • blank Analiza stężeń pierwiastków śladowych we włosach jest więc prawdopodobnie najlepszą metodą oceny stanu przemiany mineralnej organizmu, jak i przewlekłego oddziaływania metali ciężkich.
  • blank Analiza pierwiastkowa włosa jest doskonałą metodą oceny skutków działania stresu, który niebezpiecznie zaburza równowagę organizmu. Stres jest największym zagrożeniem naszych czasów.

blankNajbardziej niekorzystny dla zdrowia jest stres przewlekły. Zakłócona równowaga początkowo przejawia się zmianami funkcjonowania na poziomie komórki, a potem całego organizmu.

Funkcjonowanie komórek odzwierciedla zmiany stężeń pierwiastków, które we krwi są widoczne już bardzo późno. Najczęściej wtedy, kiedy choroba jest bardzo zaawansowana.

Zmiany stężeń pierwiastków we włosach pokazują oddziaływanie stresu na bardzo wczesnym poziomie zmian chemicznych. Dlatego badanie pierwiastkowe włosa świetnie nadaje się do oceny oddziaływania stresu na organizm.

 

Wynik Badania :

Analiza pierwiastkowa włosów jest wygodną metodą oceny stanu przemiany mineralnej człowieka. Jest ona odzwierciedleniem równowagi w układach nerwowym i hormonalnym, które kształtowane są przez kod genetyczny, sposób żywienia i środowisko. Na podstawie wyniku analizy pierwiastkowej można ocenić tempo przemian metabolicznych osoby badanej, jak również wskazać najważniejsze tendencje zdrowotne. Zalecony w opisie analizy pierwiastkowej program suplementacyjny i wskazany kierunek dietetyczny mają za zadanie komplementarnie odżywić badanego.

Wymagania:

Do analizy potrzeba zaledwie 0.3 grama wyciętych włosów(1 łyżka), nie powoduje to deformacji fryzury.
Uwaga! Włosy do analizy muszą mieć co najmniej 1 cm odrostu w przypadku gdy są farbowane.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące analizy pierwiastkowej włosa, 
zadzwoń pod numer tel.:  601 327 387 pozmawiaj z nami osobiście.

 

Call Now Button