dietoterapia

Celem lecznictwa jest „zabieganie o zdrowie”, a środkiem do jego realizacji jest „stosowanie dietetyki” – Arystoteles (Topika 1,3 110b 19).

Pod koniec XX wieku odżywianie ponownie zaczęto postrzegać jako ważną metodę leczniczą, kiedy to w 1988r. lekarz Generalny USA uznał, że prawidłowa dieta ma wielkie znaczenie dla zdrowia. Zgodnie z jego orzeczeniem na ponad 2/3 ( ok. 70%) wszystkich schorzeń   bezpośredni wpływ ma niewłaściwa dieta, a złe nawyki żywieniowe odgrywają olbrzymia rolę w rozwoju chorób współczesnej cywilizacji:

Żywienie a nowotwory- Naturalna obrona przed nowotworami – karotenoidyDietoterapia jest najtańszą, najprostszą, naturalną metodą przywracania zdrowia i stanowi integralną, choć często pomijaną część terapii wspomagającej leczenie. Polega ona na zastosowaniu określonej diety w zależności od schorzenia i indywidualnych cech organizmu pacjenta.
W procesie leczenia dietą oczyszcza się organizm z wieloletnich złogów, wpływając na usprawnienie pracy układu pokarmowego, zwiększenie przyswajalności substancji odżywczych . Dzięki czemu organizm w naturalny sposób powraca do prawidłowej wagi ciała, przedłuża młodość, wpływając pozytywnie zarówno na wygląd jak i na samopoczucie oraz psychikę człowieka, a w różnych dolegliwościach zdrowotnych, przyspiesza powrót do zdrowia.

 

Jeśli więc niepokoją Cię wyniki badań kontrolnych pomyśl o swojej przyszłości i już teraz zmień nawyki żywieniowe.

Oferujemy indywidualnie opracowane zalecenia , diety w:

alergii   o podłożu immunologicznym( pokrzywka , zespól alergii jamy ustnej, problemy skórne, alergia na pyłki, zwierzęta,  – katar sienny , stany zapalne jelit, żołądka)

nietolerancjach pokarmowych ( glutenu, laktozy, fruktozy, sorbitolu, histaminy, salicylanów, siarczanów, siarczynów

schorzeniach autoimmunizacyjnych ( m.in. Hashimoto, RZS, łuszczyca i in)

problemach skóry  ( trądzik, egzema, suchość skóry )

chorobach metabolicznych ( nadwaga i otyłość,  hiperlipidemia, cukrzyca i in.)

chorobach układu pokarmowego

zaburzeniach hormonalnych i niepłodności

menopauzie i osteoporozie

chorobach o podłożu psychicznym (depresja,  schizofrenia , syndrom wypalenia i In) oraz wielu innych

Konsekwentnie stosowana dieta może wspomóc farmakologię, zapewniając optymalny efekt leczenia.


Zapraszamy do Poradni Dietetycznej Erbe

Dyplomowany, doświadczony dietetyk  indywidualnie dostosuje sposób odżywiania oraz zapewni długoterminową  pomoc i wsparcie  psychodietetyczne.

Erbe Agnieszka Haszczynska dietetyk dyplomowany

Call Now Button