Nietolerancje pokarmowe

„Niech twoje pożywienie będzie twoim lekiem” – Hipokrates (460-377p.n.e.).

Testy na Nietolerancję Pokarmową – nowoczesny standard diagnostyki i dietoterapii nietolerancji pokarmowej w oparciu o nowoczesne testy diagnostyczne , laboratoryjne i ambulatoryjne – wykrywające pokarmowo-swoiste przeciwciała IgG.

test food detective sklep ww.erbe.waw.plWarto wiedzieć!
Z roku na rok wzrasta liczba osób chorujących z powodu nadwrażliwości na pokarmy. W ostatnich latach coraz szerzej akceptowany jest pogląd, że nietolerancja pokarmowa zależna od przeciwciał klasy G (IgG), może przyczyniać się do występowania wielu objawów i zaburzeń przewlekłych, które dotąd nie były wiązane przyczynowo ze stosowaną dietą. Szacuje się, że z powodu nadwrażliwości pokarmowej cierpi ok. 45% ludności. Nadwrażliwość pokarmowa w 70% daje objawy wielonarządowe, dlatego też tak trudno ją rozpoznać.

RÓŻNICE MIĘDZY NIETOLERANCJĄ POKARMOWĄ A ALERGIĄ IgE zależną:

Nietolerancja pokarmowa/ Alergia IgG zależna   Alergia IgE zależna
– Reakcje bywają oddalone w czasie symptomy mogą pojawić się po kilku dniach
– Możesz wykazywać nietolerancje kilku różnych grup pokarmów w tym samym czasie.
– Objawy mogą być złożone, od migreny do wzdęć, biegunki, letargu i ogólnego złego samopoczucia.
 – Reakcje zazwyczaj pojawiają się szybko, po kontakcie z alergenem mogą być oddalone najwyżej 2 godziny.
– Alergia pokarmowa pociąga za sobą reakcję układu immunologicznego i jest odpowiedzią na konkretne pożywienie.
– Jej objawami mogą być kłopoty z oddychaniem, wysypka, obrzęk, katar i wstrząs anafilaktyczny, który może okazać się śmiertelny.

Wybrane objawy nietolerancji pokarmowej. Jeśli występuje u Ciebie jakikolwiek z podanych niżej objawów, możesz cierpieć na nietolerancję pokarmową. U chorych może się, w tym samym czasie, pojawiać kilka symptomów:

 Niepokój (ostry lub chroniczny)

 Astma

 Depresja

 Zapalenie jelit

 Bezsenność

 Zespół nadwrażliwości jelita grubego

 Zatrzymywanie wody w organizmie

 Nadwaga lub niedowaga

Jeżeli istnieje podejrzenie, że stosowana dieta może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie, najłatwiejszym sposobem, aby się o tym przekonać, jest wykonanie testu na nietolerancję pokarmową w celu zidentyfikowania pokarmów powodujących przyczynę dolegliwości.

ELISA FoodTest i FoodPrint® to szeroki zakres diagnostyki w kierunku wielu pokarmów. Klasyczna metoda immunoenzymatyczna (ELISA) w testach FoodTest oraz nowoczesna technologia mikromacierzy oparta na zasadzie ELISA w testach FoodPrint® gwarantują najwyższą czułość, swoistość i dokładność testów.

Są to pierwsze na świecie narzędzia diagnostyczne oceniające pokarmowo-swoiste IgG (izotypy 1-4) na podstawie małej próbki krwi włośniczkowej pobranej z palca. W szybki i prosty sposób można określić tolerancję na poszczególne antygeny pokarmowe i wskazać nietolerowane pokarmy.

Najlepsze testy nietolerancji pokarmowej z krwi

Food Detective to Szybki i 100% Wiarygodny Test Na Nietolerancje Pokarmową

Specjalista dietetyk pomoże sprawdzić reakcję Twojego organizmu na 59 produktów żywnościowych:

Zboża:  kukurydza, pszenica durum, gluten, ryż, pszenica, żyto, owies Owoce:  jabłko, czarna porzeczka, grejpfrut, melon (cantalupa i arbuz), oliwki, pomarańcze i cytryny, truskawki, pomidory Warzywa:  brokuły, kapusta, marchewka, seler, ogórek, ziemniak, por, papryka (czerwona, zielona, żółta)
Mięsa:  wołowina, kurczak, baranina, wieprzowina Ryby i owoce morza:  mięso ryb słodkowodnych (łosoś, pstrąg), skorupiaki (krewetka, krab, homar, małż jadalny), tuńczyk, białe mięso ryb (łupacz, dorsz, flądra) Orzechy i strączkowe:  migdały, orzechy brazylijskie, orzechy cashew, ziarno kakaowca, orzechy włoskie, orzeszki ziemne, groch, soczewica, fasola, soja
Inne:  jajko (całe), mleko krowie, czosnek, imbir, grzyby, herbata, drożdże

Zaletą wykonania testu u Nas jest nie tylko 100% pewność, że zostanie on poprawnie wykonany i zinterpretowany, dzięki doświadczeniu Naszego specjalisty. Mogą Państwo również skorzystać z porady dietetyka, podczas wykonania testu oraz jest możliwość przygotowania diety eliminacyjnej indywidualnie dopasowanej w oparciu o wyniki testu.

Dieta eliminacyjna często wymaga wykluczenia z diety wielu produktów. Trzeba je wtedy zastąpić produktami alternatywnymi, często trudno dostępnymi w zwykłych sklepach.

WYKONANIE I INTERPRETACJA TESTU:

 Test wykonywany jest na podstawie popranej próbki krwi włośniczkowej

 Czas wykonania testu to 40 minut !

 Wynik testu otrzymujemy od razu po jego wykonaniu wraz z interpretacją

 Pacjent otrzymuje kartę oznaczenia produktów nietolerowanych wraz ze stopniem nasilenia problemu

 Odstawienie pokarmów wywołujących nietolerancje może polepszyć samopoczucie już po kilku dniach .

 Do badania nie trzeba być na czczo

 Do testu promocyjnie dołączana jest kolorowa broszura Przewodnik Pacjenta zawierający cenne informacje dotyczące Nietolerancji Pokarmowej oraz przykładowe przepisy bezglutenowe, bezjajeczne i bezmleczne.

test food detective sklep ww.erbe.waw.plTesty laboratoryjne – są to testy na większą ilość produktów: około 90, 120, 200 oraz test na kandydozę.

Okres oczekiwania na wyniki z laboratorium do 14 dni.

Podziel się